W CZYM RZECZ?

UGRYŹ TEMAT to projekt internetowy, w skład którego wchodzi strona internetowa, dedykowane profile w mediach społecznościowych (YouTube/Facebook/Twitter/Instagram) oraz cotygodniowa audycja w radiu Uniwersytetu Jagiellońskiego – UJOT.FM.

ja podczas audycjiPomysłodawcą i współprowadzącym audycji jest PAWEŁ KAWAŁEK – dziennikarz prasowy, producent programów tv oraz copywriter. Zanim zasiadł przy mikrofonie, jego głównym orężem było słowo pisane. W trakcie kilkunastu ostatnich lat zdobywał doświadczenie, współpracując z Radiem Warszawa – jako autor tekstów reklam,  Teatrem Rampa na Targówku, wspierając dział promocji i reklamy  czy PATIO TV, gdzie realizował odcinki cyklu „Dziwne ale prawdziwe”, którego prowadzącą była Paulina Drażba – dziennikarka związana m.in z programem 2 TVP („Czerwony dywan„).

Odkąd pamięta, zawsze dużo mówił i zadawał niekoniecznie proste pytania, które często wprawiały dorosłych w zakłopotanie. Kiedy jego koledzy fascynowali się bohaterami kolejnej kreskówki, on z zapałem oglądał program „Ekspres Reporterów”. Kiedy pojawiła się możliwość współpracy z radiem, bez wahania zaproponował swój autorski pomysł na audycję i stał się częścią zespołu UJOT.FM – internetowego radia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Radio-Warszawa       PatioTV      Rampa

 

 

ewelina w studiuEWELINA BOCZOŃ z mediami nie miała do tej pory nic wspólnego. Można powiedzieć, że została wrzucona na głębokie fale UJOT.FM bez ostrzeżenia.

Studiując w ramach tej samej uczelni poznała Pawła Kawałka, z którym zrealizowała materiał video w ramach zajęć dydaktycznych. Mimo mocno ujemnych temperatur, praca nad filmem szła bardzo sprawnie. Efekt okazał się satysfakcjonujący na tyle, że postanowili zrobić coś wspólnymi siłami.

Pomysłów i planów było wiele, jednak ich drogi na jakiś czas się rozeszły. Tym większe było zaskoczenie Eweliny, gdy po kilku miesiącach usłyszała w słuchawce znajomy głos: „Hej! Jesteś mi potrzebna! Jutro mamy audycję. Bądź gotowa na 10 rano. Materiały masz na mailu.” Czasu nie było dużo. Głęboko westchnęła, rzuciła szybko: „Kawałek, ja Cię zabiję!” i następnego ranka siedziała w studiu, współprowadząc premierowy „UGRYŹ TEMAT”.